Protestë e të punësuarve të Postës

Picture of INA
INA

22/05/2024

Të punësuarit e SHA “Posta e Maqedonisë” sot në të gjitha filialet në vend do të mbajnë protestë duke kërkuar pagesën e pagës për muajin prill dhe fillimin e menjëhershëm të reformave për riorganizimin dhe optimizmin në punë.

“Për shkak të seriozitetit të situatave në të cilën është sjellë mbijetesa e SHA Postës së RMV-së, ruajtja e vendeve të punës të punonjësve dhe ekzistenca e familjeve të tyre, organizatave sindikale dhe të punësuarve më 22.05.2024 (e mërkurë) me fillimin e orarit të punës nga ora 08:00 do të mbajë protestë në të gjitha filialet në Maqedoni”, thonë nga sindikata e SHA Postës.

Të punësuarit, siç thonë nga sindikata, me protestë e nisin procedurën për grevë.

TË FUNDIT
6 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
8 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
10 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
10 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
13 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

15 orë
Maqedoni, vdekshmëria vitin e kaluar është ulur me 10% – më shumë kanë vdekur meshkuj
8 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
1 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
14 orë
MASH: Nxënësit që plotësojnë kushtet do të kompensohen për gjashtë muaj!
6 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
1 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
14 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
19 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
14 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

INFO

NA NDIQ