Ministri i Qeverisë Kurti i përgjigjet provokimeve rumune

ina-online
ina-online

12 Shtator, 2023

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti Hajrullah Çeku, ka reaguar pas provokimeve nga ana e tifozëve rumunë me banerin nacionalist “Kosova është Serbi”.

Lidhur me këtë, Çeku tha se dinjiteti i shtetit të Kosovës është mbi çdo provokim.

“Teksa djemtë tanë e vazhdojnë lojën me zemër e profesionalizëm”, tha ai.

Pas veprimit të tifozëve, ndeshja u ndërpre për disa minuta.

Loja po vazhdon pas këtij incidenti.

Kosova ka mbetur pa një lojtar pasi Vedat Muriqi, u ndëshkua me kartonin e kuq.

Në momentin kur u publikua lajmi rezultati ishte 0:0.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

INFO

NA NDIQ