Provokimi i luftës ndërshqiptare dhe ndëretnike!

ina-online
ina-online

29/11/2023

Nga Fatmir Limani

(Stojanq’ja i ndihmuar nga Kapedan-Kryqzatori dhe televizionet e shitura)

Njësitet e policisë LSDM/BDI-së, të cilët amnistuan dhe legalizuan kyqin e vendosur ilegalisht, burbosin shqiptarin që vendosi flamurin kombëtar shqiptarë të 51%, të mbrojtur mos’marrveshjen e Ohrit të kontraktuar mes LSDM-DUI-stëve !

STOJAN !

Nuk ruhet pozita e drejtorit duke nxitur konflikt ndëretnik sepse popullata e ka kuptuar që lloji juaj me kapedan-porschen e DUI-it, gjatë luftës morët në qafë të pafajshmit, për t’u bërë milonerë në këto njëzet vite.

JANQE !

Si duket të janë ndalur akrepat e orës në tradhtinë që u keni bërë njësiteve në Vicë dhe Karpallëk, duke lënë shokët të patërhjekur…

AGELQE !

Bashkë me komandant-porschen keni ngelur si Gjeneralët e ushtrive të vdekura, haj rrini dhe mos i thyeni këmbët e qelq’ta këtij vend-shteti…

GJELQE !

Mos nxit shqiptarët në kohën që Projekti i “SRPSKA-BANOVINAVE” është i hapur dhe qartëson fatin e sovranitetit dhe integritetit të këtij vendi…

*Ps: STOJKO, rri urtë se nuk zihet “Dielli me Shoshë” dhe Lëvizja Evropiane Për NDRYSHIM, do të zhvillohet deri në masën që të përthajë rrënjët e përbashkëta të komandançiçave profiterë…

F. B. L.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blerim shala

Kërcënimet e tërthorta të Serbisë për Kosovën

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

edison ypi

Katibim

skender-asani

Idetë e mëdha në thelb kanë kauza mirëkuptimi

putin-balkan

Sulme kimike në qytetet gjermane!? Raporti: Pushtimi tokësor i Putinit, skenar i mundshëm

Enver Bytyqi

A ja vlen që shqiptarët të paguajnë kaq shumë për prestigjin e liderit?

opinion

Të ruhemi nga pseudoshkenca e sharlatanëve

Makron Macron

Macroni gjuajti sërish me bazukën e tij – dhe Rusia nuk është objektivi i vetëm

Xhelal Zejneli

Çështja shqiptare në Maqedoni-ridefinimi i Maqedonisë

INFO

NA NDIQ