PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

ina-online
ina-online

02/03/2024

Partia e Re Social Demokrate (PRSD) mbështet kandidaturën për mandatin e dytë presidencial të presidentit aktual të shtetit, Stevo Pendarovski.

“Pendarovski në këto pesë vite ka treguar se është një burrë shteti që ka njohuri, aftësi dhe vizion për të marrë vendime shtetërore në interes të integrimit ndërkombëtar të shtetit dhe sigurimit të një të ardhmeje stabile për qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pendarovski është mbi të gjitha një njeri që ka ide progresive, një president që ka vizion për të ardhmen e vendit dhe Maqedonia e Veriut është e integruar dhe e siguruar në strukturat euroatlantike, një vend i respektuar ndërkombëtarisht, i cili ulet në të njëjtën tryezë me vendet e mëdha të botës”, theksoi kjo parti.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ