VIDEO/ Edhe një aderim i ri në Lëvizjen BESA, Kasami: Bashkohuni edhe ju në Kalanë e Shpresës

Picture of ina-online
ina-online

07/10/2023

“Arsimi, si një nga fushat më të rëndësishme të zhvillimit të një shoqërie është gjithmonë në fokus të Lëvizjes BESA. Nga sot, pjesë e ekipit tonë për avancimin e Arsimit dhe Letërsisë do të jetë edhe Mr. Besarta Dauti Ramadani”, ka shkruar kreu i kësaj partie, Bilall Kasami.

“Si pjesëmarrëse në shumë konferenca të ndryshme me karakter shkencor, udhëheqëse e mbrëmjeve të ndryshme letrare, bashkëautore e disa punimeve të botuara në revista shkencore dhe si lektore, padyshim se Besarta ka bagazh të madh letrar me të cilin mund të kontribuojë tek të rinjtë që të jenë sa më afër arsimit, leximit dhe vlerave kulturore. Besarta me përkushtim do të angazhohet në ngritjen e vetëdijes së rinisë për të qenë sa më pranë librit, që të jenë me DINJITOZ dhe me plotë SHPRESË në vendlindjen e tyre. Bashkohuni edhe Ju, në KALANË e SHPRESËS dhe DINJITETIT!”, ka shkruar Kasami.(INA)

Shiko Videon KËTU

 

 

TË FUNDIT
17 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
32 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
55 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
58 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
4 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
19 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
8 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 ditë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
3 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
19 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
8 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ