PS-ja e Ramës dorëzon rezolutë që dënon sulmin terrorist në Banjskë

Picture of INA
INA

04/10/2023

Partia Socialiste dorëzon në Kuvend rezolutën që dënon sulmin në veri të Kosovës

Partia Socialiste që udhëhiqet nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dorëzuar në kuvend rezolutë që dënon sulmin në veri të Kosovës.

“Kërkesë për mocion dhe miratim Projekt-Rezolutë “Për dënimin e sulmit të armatosur terrorist në Veri të Republikës së Kosovës dhe mbështetjen e përpjekjeve për garantimin e sigurisë dhe paqes në vend e në rajon”, thuhet në kërkesë.

Në rezolutë më tej thuhet se PS, dënon ashpër sulmin e armatosur dhe të organizuar terrorist mbi Policinë e Kosovës.

Kjo rezolutë vjen pas 11 ditësh të agresionit në Banjskë të Zveçanit ku u vra rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku.

Përgjegjësinë për agresionin e ka marrë terroristi Milan Radoiçiq, i cili tashmë është liruar nga paraburgimi në Serbi, teksa i është ndaluar hyrja në Kosovë.

TË FUNDIT
4 orë
Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
4 orë
Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik
4 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
16 orë
Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun
1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit
24 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
23 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
16 orë
Ilir Meta ndahet nga gruaja
16 orë
Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean
4 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
4 orë
Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

LEXO MË SHUMË

IMG_3396

Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

vlora2

Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

IMG_3397

Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean

IMG_3396

Ilir Meta ndahet nga gruaja

vucic kurti

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

spanja

Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës

mitrovica-ibri

Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

INFO

NA NDIQ