Pse duhet ta vendosni shalqirin në ngrirje

INA
INA

24/07/2023

Shalqiri është një nga frutat e preferuar të stinës, jo vetëm falë shijes së tij të mrekullueshme, por edhe freskisë që na jep në ditët e nxehta të verës.

E dini çfarë është edhe më e shijshme? Shalqiri i ngrirë!

Sipas blogeres së ushqimit, Deb Perelman, shalqiri është një nga zgjedhjet më të mira në këtë valë të nxehti.

Prisni shalqirin në kubikë të vegjël pasi t’i keni hequr farat dhe vendoseni në frigorifer tek ngrirje. Falë përmbajtjes së lartë të ujit, do të shihni se sa bukur ngjan shalqiri i ngrirë.

Pasi të jenë gati, mund t’i shijoni ato në çdo pije freskuese ose koktej për t’i dhënë freski dhe aromë të shijshme shalqiri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zhan mitrev

Klinika Zhan Mitrev e krahasuar me Mayo Clinic, ka marrë për herë të tretë Vulën e Artë nga Joint Commission International

fyti_bajame

Disa metoda se si ta mposhteni dhimbjen e fytit

lodhje gjume plogeshti

Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

gjume-ftoft

Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

prostate_ultrasound

Prostata, problemet dhe trajtimi

Karrota

Aleati i shkëlqyer në luftën kundër erës së keqe të gojës

pesha

Ilaçet që përdoren për humbje të peshës mund ta ulin rrezikun për kancerin e zorrëve

rexhail ramadani

Mjeku shqiptar nga Kumanova tregon pse iku për Gjermani

fruthi

Rumania shpall epidemi të fruthit

INFO

NA NDIQ