Pse e uli Hysaj kokën? Legjenda ka një shpjegim të thjeshtë

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Ledio Pano, ish-futbollist i Kombëtares shpjegoi rastin e golit të dytë të Italisë, ku Elseid Hysaj uli kokën përballë goditjes së Barella, me topin që përfundoi në rrjetë.

Sipas tij, ajo lëvizje është refleks: “Ulja e kokës është instinkt, një refleks i njeriut. Topi shkoi në portë dhe u bë gol, prandaj u përfol kaq shumë Hysaj. Momentalisht, Hysaj nuk është ai i dikurshmi dhe ai që të gjithë presim”.

Gjithsesi, Pano theksoi se nuk duhet të hedhim poshtë lojtarët tanë, por të jemi të lumtur që jemi mes ekipeve më të mira të Evropës.

“Dëshira për të mundur Italinë e Spanjën është e madhe, por mundësia është e vogël, pasi janë ekipe me histori dhe lojtarë cilësorë. Prandaj nuk më vjen mirë kur kritikojmë lojtarët tanë në këtë moment. Shumica janë lojtarë të rinj dhe me pak minuta gjatë sezonit të kaluar”, deklaroi Ledio Pano.

Sipas tij, në ndeshjen e radhës me Kroacinë, trajneri Sylvinho duhet të bëjë dy ndryshime në formacion: “Me Kroacinë do të jetë shumë e vështirë, pasi kroatët janë në një pozicion që do të japin shumë më tepër sesa me Spanjën. Sipas mendimit tim, Asani dhe Seferi duhet të ndryshohen”./ A2

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

17 orë
Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë
17 orë
UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit
16 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ