Pse Fatmir Besimi është i dashur edhe për LSDM edhe VMRO?

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

shkruan: Arsim Zekolli

Jo secili integrist është i papranueshëm për VMRO-në.

Për shembull, bie në sy dashuria e VMRO, LSDM, Levica për Fatmir Besimin.

Interesant, prej gjitha sektorëve BDI, mu ekonomia e Fatmirços është në kolaps, debakl total. Por, askush nuk e kritikon. E ai vazhdon me pordha teorike që plasohen si nga media LSDM, ashtu dhe VMRO.

Për dallim nga shkupjanët që prijnë ne sulme dhe kritika ndaj Grubit, Bujarit, të Kumanovarëve ndaj Sadullahit, Arbërit, Fatmirçoja nuk ju pengon tetovarëve. Edhe pse prijnë me vajtime për gjenden socio-ekonomike. Disi më kujton mentalitetin e Gordana Jankullovskës, në version “gomar le të jetë, nga Tetova le të jetë”.

As Angjushevi bile nuk ua prish mendjen.

Nuk është vetëm BDI.

Është interesi i imët dhe vetëdija edhe më e imët.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatmir limani

Limani: Sot, Drini hyn te pasuria e katragjyshit

arsim zekolli2

Albini nuk është çështje etnike, por etike

Vullnet Ameti

Një prelud për paqen…

MUHAMERI

Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

naser-pajaziti

Tangoja e fshehtë LSDM-VMRO, pazaret për Gruevskin, Mijallkovin dhe pjesën tjetër të bandës!

SHKELZEN HALIMI

Dy lloje të injorantëve

SHKELZEN HALIMI

Kulturë me daullexhinj, zurlaxhinj dhe shakaxhinj

arsim zekolli2

Servilitetin ndaj Grubit e Zeçeviqit, nuk mbulohet me hiper-kombëtarizëm teatral

nexhat

Komuna si qelizë themelore e zhvillimit ekonomik, në indin shtetëror

INFO

NA NDIQ