Pse Gjermania po “fik” kamerat e trafikut në autostrada?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/03/2022

Si një nga arsyet e mundshme përmendet lufta në Ukrainë.

Gjermanët që duan imazhe të përditësuara nga kamerat e autostradave gjermane, për të parë nëse ka bllokime trafiku apo jo, nuk janë të kënaqur sepse kamerat e trafikut aktualisht nuk janë të disponueshme. Sipas sqarimit të Ministrisë së Transporteve gjermane, si shkak janë përmendur ngjarjet aktuale në Evropë.

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Transportit të shtetit të Baden-Vyrtemberg, kamerat nuk fiken, vetëm ekrani prej tyre nuk publikohet më në internet. Që është përafërsisht një mënyrë tjetër për të thënë se ato janë – shuar.

Arsyet e mbylljes së kamerave spekulohet se janë ushtarako-siguria, pasi kështu mbulohen lëvizjet e reparteve ushtarake në autostradat gjermane, por edhe autokolona e ndihmës ushtarake për Ukrainën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia italiane

Aksident trafiku në Itali, humb jetën një 25-vjeçar shqiptar

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

mira murati

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

vlora-bregdeti-shqiptar

Banka Botërore financon me 80 milionë dollarë projektin për zhvillimin e turizmit në Shqipëri

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Sot gjyqi ndaj Donald Trump, kush janë dëshmitarët kyç dhe prokurorët e çështjes?

bote popullesia njerzimi

Publikohen shifrat/ Ja sa miliardë ka arritur numri i popullsisë në botë, vendi me më shumë popullsi nuk është më Kina

policia serbe vrasje serbi

Serbi/ Bomba 1 ton e NATO-s çaktivizohet në Nish

termet

Tërmet me 4.2 shkallë të Rihterit godet Turqinë

INFO

NA NDIQ