Pse kurrë nuk duhet të flini me flokë të lagur

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Po ju keni fjetur ndonjëherë apo flini me flokë të lagur? Epo shumë gabim, pasi ka efekte anësore.

Nëse ndonjëherë e keni pasur atë ndjesinë sikur ju kruhet koka dhe ju djeg, kjo është arsyeja. Ne fajësojmë shampon për ketë, por jo, është edhe fakti se shkoni me flokë të lagur në shtrat.

Nëse shkoni në shtrat me flokë të lagur, shanset janë që të zgjoheni me dhimbje koke. Disa ekspertë thonë se fjetja me flokë të lagur ul temperaturën e trupit dhe kjo shkakton dhimbje koke ndërsa trupi përpiqet të ngrohet.

Por fjetja me flokët të lagur nuk çon vetëm në probleme shëndetësore, por edhe në dukjen e flokëve. Do të fryhen dhe do të duken pa volum. Gjithashtu krijohet zbokthi dhe flokët ju bëhen me maja.

TË FUNDIT
2 ditë
Deputeti Shaqiri takoi komandant Dunavin në burgun e Idrizovës (FOTO)
1 javë
Mexhi jep lajmin e mirë: Kalojmë në veprim për Tetovën
1 javë
Moti sot me diell dhe i ngrohtë, deri 34 gradë
2 javë
Parashikimi i motit
2 javë
Mickoski në takim me Geer: Qeveria do të vazhdojë bashkëpunimin me BE-në në frymën e partneritetit dhe vlerave të përbashkëta

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri

Deputeti Shaqiri takoi komandant Dunavin në burgun e Idrizovës (FOTO)

izet mexhiti vlen

Mexhi jep lajmin e mirë: Kalojmë në veprim për Tetovën

moti sot

Moti sot me diell dhe i ngrohtë, deri 34 gradë

moti sot

Parashikimi i motit

mickoski gir geer

Mickoski në takim me Geer: Qeveria do të vazhdojë bashkëpunimin me BE-në në frymën e partneritetit dhe vlerave të përbashkëta

afrona

“A më hala?” Si Blero e vuri në siklet Afronën, ja si u përgjigj ajo

mirlind daku

Rubin Kazan merr masa ndaj Mirlind Dakut

instagram

Instagram njofton veçorinë e re që do të shpërndahet te përdoruesit në mbarë botën

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

INFO

NA NDIQ