Pse mungoi Xhaferi, Bejta dhe Bexheti në Gostivar? Mexhiti flet pa “doreza”, tregon ku qëndron problemi“

Picture of INA
INA

08/07/2023

Vizita jonë në Gostivar është një porosi që ne vazhdojmë fuqishëm”, kështu e komentoi para kamerës së TV21 mes të tjerash mungesën e Nevzat Bejtës, Musa Xhaferit dhe Blerim Bexhetit në Gostivar në takimin e Grupit të Zjarrit, udhëheqësi i këtij fraksioni, Izet Mexhiti.

Ai paraprakisht njoftoi se ka dallime dhe se një nga opsionet është edhe formimi i një lëvizje të re, por për Bejtën, dhe Bexhetin komentoi:

“Dallojmë në atë që këta tre shokë mendojnë se mund të funksionojnë ende si fraksion brenda BDI-së, ndërsa unë dhe Visari, edhe ata të tjerët që ishim në Gostivar mendojmë se është paguar çmim, ka viktima politike, se janë mbyllur të gjitha dyert në BDI dhe duhet të hapim shtigje të reja”, tha Mexhiti.

Megjithatë, ai është i bindur se edhe Bexheti, Xhaferi dhe Bejta do të binden se është “shterur hapësira” për funksionimin si fraksion brenda BDI-së.

“Unë mendoj se edhe ata do të binden që hapësira është shterur dhe se edhe ata do të bashkëngjiten në këtë rrugëtim që e kemi nisur bashkërisht në fillim”, tha më tej Mexhiti duke mos dhënë një afat kohor se deri kur presin rikthimin në grup të Bexhetit, Xhaferit dhe Bejtës.

TË FUNDIT
48 minuta
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
3 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
14 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
14 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
16 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

ME TE LEXUARA

23 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
17 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
23 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
17 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
17 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
23 orë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ