Pse po heshtet në Shkup për Asociacione etnike, që prodhojnë domino efekte?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Naser Pajaziti

E çuditshme heshtja dhe mosreagimi i faktorit politik, por edhe institucional në Maqedoninë e Veriut kundër Asociacioneve me prefikse etnike, së fundi e njohura “Zajednica” në Kosovë.

Jemi të vetëdijshëm se këto projekte kanë domino efekt edhe në rajon, sidomos në RMV…

Kryeministri malazez Dritan Abazoviç pavarësisht se çfarë mund ti themi, e tha qartë se “Asociacioni nuk duhet të krijohet në baza etnike”.
Debatet janë vlerë demokracie dhe nuk ka asgjë të keqe, por si duket politikanët këtu janë kompleksu nga “Lista e zezë”.
Ju lutem kujdes me informacionet dhe qasjen e informimit nga një pjesë e madhe e mediave të Kosovës rreth këtyre zhvillimeve, sepse totalisht janë pjesë e një fushatë dezinformuese dhe deformuese!

*postim ne facebook

https://www.facebook.com/617970305/posts/pfbid0pXEHgRM48o3LW9cX3Prnx9b5mNagSPtDDXbzmygiAA7i9tKQNK2z6c2Drnyx9CUel/?mibextid=UUgoR4

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

ARBEN

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-të është e shenjtë, do të punojmë pareshtur me ta për një Maqedoni të integruar në BE dhe larg ndikimit rus

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

INFO

NA NDIQ