Pse s’ka asnjë shqiptar në Njësitin special “Tigrat”, ja si arsyetohet Xhaferi

ina-online
ina-online

13/03/2024

Njësia speciale policore “Tigrat” në Maqedoninë e Veriut ende nuk ka asnjë pjesëtar shqiptar dhe se ky njësit vazhdon të mbaj të mbyllura dyert për kuadro të specializuara të etnitetit shqiptar.

Ky njësit i njohur është i themeluar para 43 viteve dhe sot u shënua përvjetori i ekzistimit të tij.

Kryeministri teknik, Talat Xhaferi sot është pyetur nga TV21 se përse asnjë shqiptarë ende nuk pranohet apo bëhet pjesë e këitji njësiti anti-terror, por ai ka theksuar se nuk është kompetent për këtë.

“Do e adresoni pyetjen deri te Ministria për faktin që ajo është kompetencë e Ministrisë përkatëse, nuk është kompetencë e Qeverisë që të mund të them kur do të punësohet e kur nuk do të punësohet…është çështje me Ministrinë, kur të keni mundësinë do të parashtroni pyetjen”, deklaroi kryeministri Xhaferi. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ