PSG do ta shkarkojë nga detyra trajnerin Galtier

INA
INA

26 Maj, 2023

PSG nuk do të udhëhiqet nga Christophe Galtier në sezonin e ardhshëm. Kështu raporton e përditshmja franceze sportive “L’Equipe”.

Ky pritet të jetë epilogu i këtij fundedicioni pasi PSG me Galtier përjetoi një fiasko në Ligën e Kampionëve.

PSG fillimisht nuk arriti të fitojë vendin e parë në grup, e më pas në 1/16 u eliminuan nga Bayern Munich.

“L’Equipe” shkruan se këto ditë klubi do të shqyrtojë me kujdes kë të sjellë në vend të Galtier.

Trajnerit të ri do t’i duhet të bëjë një rikonstruksion të plotë të skuadrës, ku nuk do të jenë yjet e mëdhenj si Lionel Messi dhe Neymar.

Sipas gazetës franceze, emri i parë në listë është trajneri aktual i Romës, Jose Mourinho. Me kalimin në Paris, portugezi do të kishte mundësinë të rikthehej në skenën më të madhe dhe të luftonte sërish për titullin e kampionit të Evropës.

Konkurrentë për të marrë drejtimin e PSG-së janë edhe trajneri i Bolognas, Thiago Motta dhe Marcelo Gallardo, i cili ka mbetur pa punë që nga largimi nga River Plate.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

Gasperini do drejtojë Atalantën edhe sezonin e ardhshëm

juve238

Juventusi braktis projektin “Superliga Evropiane”

Kante-600x360

Arabët nuk ndalen, pas Benzemas në sulm për futbollistin e Chelseat

Mevlan Adili

Ish-mbrojtësi i Bylisit braktis Superioren, rikthehet në Maqedoni te Shkëndija

di maria

Angel Di Maria i thotë lamtumirë Juventusit

mesi,ronaldo,benzema

Hipoteza e “çmendur”, Messi, Ronaldo dhe Benzema mund të luajnë për Njukasëll sezonin e ardhshëm

Maldini

Rrufe në qiell të pastër… Maldini dhe Massara shkarkohen nga detyrat që mbanin te Milani

totenham-tottenham

Tottenhami gjen trajnerin e ri, zyrtarizimi pritet të bëhet së shpejti

manchester chelsea

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

INFO

NA NDIQ