PSG e nxjerr në shitje Mbappen!

Picture of ina-online
ina-online

15/06/2023

Skuadra e PSG-së ka vendosur qē ta nxjerr në shitje Kylian Mbappen gjatë afatit kalimtar veror.

Francezi të hënën, e ka konfirmuar se nuk do ta vazhdoj kontratën me PSG-në, e cila skadon në qershor të vitit 2024, shkruan IndeksOnline.

Por sipas mediave franceze, klubi ka vendosur ta shes gjatë afatit kalimtar veror, dhe janë të gatshëm të nisin një projekt të ri sportiv nga e para.

Burime të “Le Parisien” bëjnë me dije se PSG është e gatshme të shes Mbappen gjatë verës në menyrë që të mos e humbur falas vitin e ardhshëm.

“Dera do të jetë e hapur. Kemi filluar fazën 2 të projektit të ri, i cili bazohet në kolektiv dhe jo në individual. Nëse duhet të rindërtojmë, do ta bëjmë. Nëse lojtari refuzon të vazhdojë kontratën, ai do të transferohet këtë verë.”, kanë bërë të ditura këto burime./IndeksOnline/

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

23 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ