PSG e pëson keq nga Monaco

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2023

Skuadra e Monacos e ka mposhtur me lehtësi sot kampionin francez, Paris Saint-Germain.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Louis II”, Monaco e mposhti PSG-në me rezultat 3:1.

Wissam Ben Yedder me dy gola (minuta e 18’ dhe 45+1’) dhe Aleksandr Golovin (minuta e 4’) i siguruan fitoren Monacos, kurse golin e nderit për PSG-në e shënoi Warren Zaire-Emery në minutën e 39’.

Me këtë fitore, Monaco ngjitet në vendin e dytë në tabelë në kuotën e 47 pikëve, shtatë sosh më pak se parisienët që janë liderë me 54 pikë të arkëtuara.

Rezultati final, 3:1 në favor të Monacos.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

ps mbappe

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

INFO

NA NDIQ