PSG fiton në Lens dhe fluturon në krye të renditjes!…

INA
INA

15/01/2024

Këtë mbrëmje, në fund të ditës së 18-të, Paris Saint-Germain kishte mjaft sfidë për të përballuar në fushën e “Stade Bollaert-Delelis”, ku Lens kishte humbur vetëm një herë këtë sezon.

Në një fillim të gjallë të ndeshjes, ku Lens humbi një penallti, parizienët u mjaftuan të prisnin dhe të menaxhonin me qetësi tempin e ndeshjes. Të frymëzuar, ata hapën rezultatin përmes Bradley Barcola (30’), i shërbyer në mënyrë madhështore nga Kylian Mbappé.

Pjesa tjetër e ndeshjes do të ishte shumë më e lehtë për PSG-në, në epërsi numerike pas kartonit të kuq në fund të pjesës së parë të marrë nga Jonathan Gradit. Megjithatë, djemtë e Luis Enrique nuk mundën të bënin pushim për një pjesë të madhe të pjesës së dytë.

Në fund të ndeshjes, kampionët e dyfishtë të Francës, do të thellonin epërsinë me të pashmangshmin Kylian Mbappé (89’) në një kundërsulm vrasës. Falë këtij suksesi, Parisi fluturon në krye të L1 dhe merr një epërsi prej tetë pikësh ndaj Nice.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ