PSG heq dorë nga Osimhen, kërkojnë sulmuesin 90-milionësh të Juventus

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Skuadra e PSG duket se ka hequr dorë nga blerja e sulmuesit nigerian Victor Osimhen, për të cilin skuadra e Napoli kërkon gati 200 milionë euro.

Në rast se largohet Kylian Mbappe, në krye të listës së sulmuesve të kërkuar nga trajneri Luis Enrique është serbi Dusan Vlahovic, që luan me Juventus.

Skuadra italiane është shprehur e gatshme të negociojë për shitjen e Vlahovic, por ka një kusht. Bardhezinjtë kërkojnë 85-90 milionë euro për sulmuesin 23-vjeçar, që sezonin e fundit nuk dha atë që pritej me Juventus. Sipas “Sky Sport”, PSG ka nisur kontaktet me drejtuesit e Juventus për të gjetur një zgjiedhje për këtë ngërç, duke ofruar 70 milionë euro plus bonuse të ndryshme.

Bardhezinjtë nuk pranojnë një shifër të tillë dhe i kanë kërkuar PSG të nxitojë, në mënyrë që edhe ata të veprojnë më pas në merkato. Juventus mendon se me paratë që do të arkëtojë nga shitja e Vlahovic do të sigurojë sulmuesin italian Gianluca Scamacca, që luan me West Ham.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ