PSG i thotë Mbappes se nuk do të luajë, pasi refuzoi ofertat për transferim

ina-online
ina-online

10 Gusht, 2023

Kylian Mbappe është paralajmëruar se nuk do të luajë asnjë rol për Paris Saint-Germain këtë sezon nëse vendos të qëndrojë në Parc des Princes këtë verë.

PSG dhe Mbappe janë aktualisht të bllokuar në një kontrate, me francezin që këmbëngul se ai më mirë do të ishte një i dëbuar në Paris për një vit të tërë sesa të transferohej në Lindjen e Mesme këtë verë.

Parisienët thuhet se kanë pranuar një ofertë prej 300 milionë eurosh për lojtarin muajin e kaluar.

Duket se pala franceze po qëndron e vendosur në vendimin e tyre, me gazetarin Bruno Andrade që pretendon se PSG e ka njoftuar superyllin që nuk do të luajë asnjë rol në sezonin 2023-2024 nëse ai mbetet në klub këtë verë.

Marrëveshja aktuale e Mbappe do të skadojë në qershor 2024, dhe për këtë arsye ky është shansi i fundit i Les Parisiens për të shmangur një humbje të konsiderueshme nga superylli./Arbresh.info

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ