PSG-ja e pret sot një ofertë “të ulët dhe fyese” të Realit për Mbappen

INA
INA

31/07/2023

Paris Saint-Germain po e pret një ofertë të ulët dhe fyese të Real Madridit për kartonin e Kylian Mbappes.

Sulmuesit francez i është dhënë afat deri sot për të arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratën me gjigantin francez.

Dhe, mediumi “RMC Sport” raporton se “Los Blancos” do të mundohen ta zgjidhin këtë çështje me një ofertë “fyese”, përcjell “Gazeta Express”.

Mbetet të shihet se sa para do t’i ofrojë gjiganti spanjoll, i cili shihet si favorit për ta transferuar Mbappen, i cili e ka ëndërr të luajë në “Santiago Bernabeu”.PSG-ja nga ana e saj nuk e ka ndërmend të heq dorë nga njëri prej futbollistëve më të mirë në botë për një shumë më të ulët se 250 milionë euro.

Mbappen ndërkohë po e kërkon edhe Liverpooli dhe thuhet se palët i kanë nisur negociatat për një huazim të mundshëm të lojtarit për një vit në “Anfield Road”.

Nënkampioni botëror ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2024, por nuk ka pranuar ta vazhdojë atë për një vit, siç ishte opsioni, prandaj francezët duan ta shesin këtë vit pasi në verën e ardhshme mund ta humbasin pa para.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ