PSG-ja pezullon Messin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Paris Saint-Germain ka vendosur ta pezullojë superyllin argjentinas Lionel Messi për dy javë, ka njoftuar gazetari i mirënjohur sportiv Fabrizio Romano.

Arsyeja e pezullimit është udhëtimi i Messit në Arabi Saudite. Është raportuar se Messi nuk kishte marrë leje nga klubi. Ai nuk do të stërvitet e as nuk do të paguhet për 14 ditë.

Ende po pritet një konfirmim zyrtar.

Kohëve të fundit janë shtuar raportimet se ylli argjentinas po dëshiron të largohet nga kryeqyteti francez. Ka oferta të majme nga Arabia Saudite.

Ai u transferua në PSG para dy vjete, por nuk ka lënë shenja ashtu siç është pritur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ