PSG-ja tashmë e ka gjetur zëvendësuesin e Mbappes – ai kushton 80 milionë euro

Picture of INA
INA

04/06/2024

Paris Saint-Germaini duket se nuk ka humbur kohë dhe e ka gjetur menjëherë lojtarin që do ta plotësojë boshllëkun e lënë nga Kylian Mbappe.

Më herët gjatë muajit shkurt, ishte raportuar se Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit këtë verë, pasi i tregoi PSG-së qëllimin e tij që të largohet pas skadimit të kontratës në qershor.
Katër muaj më vonë transferimi i Mbappes tek gjiganti spanjoll u konfirmua dhe sulmuesi francez pritet që të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare.

Mediumi Le Parisien më herët kishte raportuar se Khvicha Kvaratskhelia i Napolit ishte objektivi kryesor i Parisit për ta zëvendësuar Mbappen, dhe bisedimet mes dy palëve thuhej se kishin shkuar mirë.Bisedimet mes të dy palëve eventualisht u vërtetuan. Në fakt, agjenti i Kvaratskhelias, Mamuka Jugeli, së fundmi kishte konfirmuar se PSG-ja ka dërguar një ofertë për të nënshkruar me lojtarin.

“Interesimi nga klubet arabe nuk është i vërtetë, por ka një interesim dhe një ofertë nga PSG. Gjithçka varet nga Napoli dhe De Laurentis”, ka thënë ai për gazetarin Alfredo Pedulla.

Kvaratskhelia duket i hapur për një kalim tek PSG-ja, ndërsa bisedimet mes agjentit të lojtarit dhe PSG-së janë përshkruar si pozitive.

Kontrata e gjeorgjianit tek Napoli skadon në vitin 2027, ndonëse Napoli është shprehur i gatshëm ta lejojë largimin e tij për 80 milionë euro.

TË FUNDIT
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ