PSG ka një ofertë për Mbappen

Me skadimin e kontratës së Kylian Mbappe me Paris Saint-Germain në fund të sezonit, sulmuesi francez i është afruar Real Madridit si një transferim i lirë.

Por klubi i tij aktual ka bërë një përpjekje të fundit për ta bindur atë të qëndrojë përtej verës.

PSG po refuzon të hedhë peshqirin dhe të pranojë largimin e tij, duke bërë gjithçka që mundet për ta bindur atë të qëndrojë në Parc des Princes, pavarësisht se ai hodhi poshtë një sërë propozimesh të mëparshme.

Telefoot tani po raporton një përpjekje të re nga Nasser Al-Khelaifi , e cila mendohet të jetë një ofertë astronomike për një marrëveshje dyvjeçare. Real Madridi, megjithatë, nuk ka ndryshuar pozicionin e tyre për lojtarin dhe ka besim se ai do të transferohet në Spanjë gjatë verës.

Vendimi përfundimtar në qershor

Telefoot gjithashtu ka raportuar se lojtari dhe përfaqësuesit e tij kanë informuar klubin se nuk do të merret asnjë vendim deri në verë, me atë të prirur t’i kushtojë vëmendjen e tij të plotë sezonit në vazhdim.

Me një ndeshje të Ligës së Kampionëve mes PSG-së dhe Real Madridit që do zhvillohet së shpejti, ai nuk është i gatshëm të japë fjalën e tij në një mënyrë ose në një tjetër.

Për momentin, Mbappe duket plotësisht i fokusuar për të ndihmuar PSG-në ​​për sukses në Ligën e Kampionëve.