PSG kërkon Odegaardin nga Arsenali

INA
INA

30 Maj, 2023

Paris Saint-Germain raportohet se është i interesuar për mesfushorin e Arsenalit, Martin Odegaard pas sezonit produktiv të norvegjezit për “Topçinjtë” në Premier Ligë.

Ish-lojtari i Real Madridit shënoi 15 gola dhe shtatë asistime në ligën angleze këtë sezon, ndërsa skuadra e Mikel Artetës që luftoi për titull deri në javët e fundit me Manchester Cityn me londinezët që përfundimisht përfunduan në vendin e dytë .

Pasi bëri një kalim të përhershëm nga “Los Blancos’ në “Emirates” në verën e vitit 2021, 24-vjeçari ka bërë 85 paraqitje për klubin në dy sezone, duke shënuar 22 herë.

Sipas “Daily Mail”, PSG po shqyrton një lëvizje për Odegaard në afatin kalimtar të kësaj vere, me fituesit e Ligue 1 që po kërkojnë përforcime të reja për të luftuar për trofeun e Ligës së Kmapionëve sezonin e ardhshëm.

Raporti pretendon klubi do ta ketë të vështirë për ta bindur mesfushorin për t’u larguar nga Arsenali, duke marrë parasysh se sa i përfshirë është ai në planet e “Topçinjve” mbi faktin se Odegaard thuhet se është i lumtur me jetën në Londër.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ