PSG lejon Neymarin t’i bashkohet Barcelonës këtë verë

ina-online
ina-online

11 Gusht, 2023

Gjatë dy javëve të fundit, Neymar Junior është lidhur shumë me një rikthim në Barcelonë, gjashtë vjet pasi ai u largua nga klubi për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain në një marrëveshje rekord që kushtoi 222 milionë euro.

PSG dëshiron të heqë qafe Neymarin para fundit të afatit kalimtar të kësaj vere dhe ka të ngjarë të pranojë oferta shumë më të ulëta se vlera që pagoi në vitin 2017.

Kjo është e mirë për Barcelonën, e cila nuk mund të përballojë të shpenzojë shumë për shkak të çështjet financiare.

Sipas gazetës Sport, PSG do të lejojë që Neymar të ribashkohet me Barcelonën këtë verë, megjithëse kampionët e La Liga kanë rezerva për nënshkrimin e sulmuesit brazilian.

Gjegjësisht, trajneri Xavi Hernandez nuk është i bindur se do të ishte një përforcim i mirë për skuadrën e tij.

Në këtë fazë, Barcelona nuk është duke avancuar në një marrëveshje për të nënshkruar me Neymar, edhe pse kjo mund të ndryshojë nëse ata do të bëjnë një shitje të madhe.

Megjithatë, ekziston një shans – edhe pse shumë e vogël – që 31-vjeçari të kthehet në Kataluni në të ardhmen e afërt.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

futboll

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

mourinho

Roma “shpartallohet” në Genova, trajneri Mourinho: “Nuk kam shumë për të thënë pas një ndeshjeje si kjo!” Nisin kritikat…

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

INFO

NA NDIQ