PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

INA
INA

3 Qershor, 2023

PSG do të luajë sot ndeshjen e fundit në kampionat, ndeshje kjo që i shërben vetëm për statistikë duke qenë se lufta për titullin kampion ka përfunduar. Dështimi në Ligën e Kampioneve, ka bërë që drejtuesit të mos e shohin më trajnerin Kristofe Galtie në krye të stolit.

Pavarësisht kontratës 2-vjeçare me PSG-në, sot do të jetë ndeshja e fundit për trajnerin dhe më pas do të shkarkoet. Vendimi është marrë nga drejtuesit dhe “L’Equipe” raporton se zyrtarizimi do të bëhet pas mbylljes së kampionatit.

Dëshira e madhe për PSG-në është Zhoze Murinjo. Drejtuesit kanë shprehur dëshirën që të kenë portugezin në krye të stolit për vetë faktin që di si të mbajë disiplinën dhe kohët e fundit, PSG ka vuajtur në këtë aspekt. Gjithashtu marrëdhënia e mirë që Murinjo ka me drejtorin sportiv të PSG-së, Luiz Kampos mund ta shtyjë atë drejt Francës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ