PSG shkatërron Dijonin në Parc des Princes, protagonist Neymar Jr (VIDEO)

PSG ka vazhduar ecurinë e fitoreve në Ligue 1, duke poshtëruar Dijonin me rezultat e thellë 8-0. Viktima e rashës ishte Dijon, e cila u shkatërrua me rezultatin e thellë 8-0.

Katër gola i shënoi sulmuesi brazilian Neymar, ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Di Maria dy, Cavani dhe Mbappe nga një. Pas kësaj fitoreje PSG mban vendin e parë më 56 pikë pas 21 ndeshjeve, 11 më shumë se sa Lyon në vendin e dytë.