PSG synon t’ia rrëmbejë katër lojtarë Real Madridit, si shenjë hakmarrje për Mbappen

ina-online
ina-online

04/08/2023

Presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi po planifikon të hakmerret ndaj Real Madridit për përpjekjen për të larguar Kylian Mbappe nga ata, sipas Diario Sport.

Klubi parisien po synon t’ia rrëmbejë madrilenëve katër lojtarë.

Këta janë Eduardo Camavinga, Rodrygo, Aurelien Tchouameni dhe Nico Paz.

Megjithatë, edhe nëse ky plan nga PSG është i vërtetë, ka të ngjarë të shpërthejë në mënyrë spektakolare pikërisht në fytyrat e tyre.

Asnjë nga katër lojtarët nuk ka ndonjë plan për t’u larguar nga Madridi dhe nuk ka gjasa të pranojë ndonjë lëvizje te PSG.

Në vend të kësaj, klubi francez tani mund vetëm të presë dhe të shikojë se si Mbappe i lë ata shumë shpejt dhe përmbush transferimin e tij të ëndrrave në Madrid.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ