Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

INA
INA

14 Shtator, 2023

Komisioni Rregullator për Energjetik ka marrë vendim për rritjen e çmimit të derivateve të naftës mesatarisht për 1.54%.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe të VAJIT EKSTRA TË LEHTË PËR AMVISËRI (ЕL-1), rriten për 2,00 denarë/litër. Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-E V) rritet për 2.50 denarë/litër

Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me këto çmime:

ЕUROSUPER BS – 95 do të shitet për 90,00 (denarë/litër)

ЕUROSUPER BS – 98 do të shitet 90,50 (denarë/litër)

ЕURODIZEL BS (D-Е V) do të shitet për 86,00 (denarë/litër)

Vaj për djegie – ЕKSTRA I LEHTË 1 (ЕL-1) do të shitet për 85,00 (denarë/litër)

Mazut М-1 SU do të shitet për 47,304 (denarë/kilogram).

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

borell-borel

Borrell flet me Kurtin dhe Vuçiqin për sulmin terrorist në veri

xhelal svecla

Ministri Shfeçla jep detaje nga aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës

policia kosoves terroristet veri

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

Shkon në tre numri i sulmuesve të vrarë në veri

INFO

NA NDIQ