Publikohen imazhet zyrtare të smartfonit Xiaomi Mix Fold 3

INA
INA

11 Gusht, 2023

Xiaomi Mix Fold 3 do të prezantohet zyrtarisht të hënën, më 14 gusht, por themeluesi dhe CEO i Xiaomi, Lei Jun, ka zbuluar dizajnin e tij.

Ai e përshkroi smartfonin e ri me tre fjalë, i hollë, elegant dhe premium ndërsa publikoi imazhe në llogarinë personale në X (ish-twitter) dhe në rrjetin social Weibo.

Smartphone do të ketë katër kamera Leica duke përfshirë një periskop, dhe vetëm disa nga “modelet horizontale” të këtij viti do ta kenë atë, duke përfshirë Google Pixel Fold dhe Huawei Mate X3.


Fatkeqësisht, asnjë telefon celular nuk është gjerësisht i disponueshëm edhe pse vetëm Huawei është nën sanksione.

Sipas informacioneve të disponueshme, Xiaomi Mix Fold 3 do të jetë rezistent ndaj ujit, do të ketë një kamerë të vendosur nën ekran dhe do të mbështesë karikimin me tela 67W dhe 50W me valë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

eklips diellor

Eklipsi diellor do të ndodh së shpejti, ja çfarë duhet të dini

Netflix

Netflix i jep fund epokës së marrjes së DVD-ve me qira

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram mund bëhen me pagesë

microsof

Microsoft bën paralajmërimin e fundit për Windows 7 dhe 8

pitagora

“Teorema e Pitagorës” gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

roboti-780x470

Japonia ka prodhuar një robot 4.5 metra të lartë, që kushton 3 milionë dollarë

kush-udheheq-garen-per-zhvillimin-e-teknologjise-5g_5c9fcc93eb048

Rrezatimi elektromagnetik, çfarë është dhe sa të kujdesshëm duhet të jemi?

apple-iphone-15-pro-3

Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

INFO

NA NDIQ