Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

ina-online
ina-online

01/10/2023

Kryeqyteti turk Ankaraja është goditur sot nga një sulm me bombë, në afërsi të Parlamentit dhe ministrisë së Brendshme.

Në anën tjetër, ministri i Brendshëm turk ka bërë të ditur se dy terroristë kanë kryer sulm me bombë para ndërtesës së Ministrisë së Brendshme në Ankara, ku njëri nga sulmuesit hodhi veten në erë, e tjetri është neutralizuar nga policia.

Mediat turke më herët kishin raportuar se shpërthimi ka ndodhur në afërsi të Parlamentit dhe ndërtesës së Ministrisë së Brendshme.

“Ishte sulm terrorist. Dy terroriste me një veturë u shfaqen para portës kryesore të Parlamentit dhe ministrisë së Brendshme, ku aktivizuan mjetin shpërthyes”, tha ministri Ali Yerlikaya.

E nga ky sulm janë plagosur lehtë dy policë të Turqisë, ka njoftuar ministi Yerlikaya.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

joshka fisher

Një “rrufe” bërthamore nga Joshka Fischer

bora-3

Në Siberi, -50 gradë – Moska sheh rekord të reshjeve të borës që shkaktuan vonesa dhe anulime të shumta të fluturimeve

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

gaza palestina izrael

IDF ka krijuar “mekanizmin e dekonfliktit” të Gazës me kërkesë të SHBA

erdogan-putin

Rivalitet mes Turqisë dhe Rusisë në Azinë Qendrore

gaza palestina izrael

Ushtria izraelite njofton se ka goditur 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit

INFO

NA NDIQ