Publikohet deklarata e nënshkruar mbrëmë nga partitë opozitare shqiptare në Maqedoni

INA
INA

29/11/2023

Partitë opozitare shqiptare Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike, mbrëmë edhe zyrtarisht e kanë nënshkruar deklaratën e bashkëpunimit nën emrin “Lidhja Evropiane për Ndryshim”.

Sot ata e kanë publikuar deklaratën që parasheh bashkëpunimin mes tyre, ndërsa deklarata përmban shtatë pika.

Pika e parë e tyre parasheh anëtarësimin e plotë dhe të pazëvendësueshëm të Maqedonisë së Veriut në BE dhe thellimin e partneritetit me SHBA-të.
Marrëveshja e tyre gjithashtu parasheh hartimin e strategjisë nacionale për kthimin e mërgimtarëve të aftë për punë.

Më poshtë e keni deklaratën e koalicionit Lidhja Europiane për Ndryshim

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Fetai

Fetai: ASH-ja është e Taravarit – Ziadin Sela, patericë e Ali Ahmetit

IMG_9420

Ilire Dauti : Ziadin Sela nuk i bëri shqiptarët kokra në numratoret e huaja!

Admirim Aliti

Admirim Aliti: Drejtësia e vonuar është padrejtësi, BDI vulos diskriminimin ndaj shqiptarëve

IMG_9419

UT-ja çmim për Talat Xhaferin, Ziberi: Mos të keqpërdoret UT-ja në periudhë parazgjedhore

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ