Publikohet videoklipi i këngës që do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Është publikuar të premten videoklipi i këngës “Duje” me të cilën Shqipëria do të prezantohet në “Eurovisionin” e këtij viti.

Këngëtarja Albina dhe familja Kelmendi të cilët do të ngjiten në skenën e festivalit që sivjet mbahet në Liverpool të Britanisë së Madhe, kanë sjellë në mënyrë vizuale në videoklip tekstin e këngës “Duje”.

Eurovisioni si çdo vit, edhe sivjet mbahet në muajin maj. Më 9 dhe 11 maj mbahen semi-finalet ndërkaq më 13 maj është finalja.

Ukraina dhe vendet e tjera të Big-5 (Gjermania, Franca, Italia, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar) janë parakualifikuar për finalen e madhe më 13 maj 2023. Pjesa tjetër e vendeve janë ndarë në një nga dy gjysmëfinalet.

Vitin e kaluar “Eurovisionin” e ka fituar Ukraina mirëpo për shkak të luftës që po vazhdon atje, është vendosur që festivali i sivjetmë të mbahet në Britani të Madhe.

TË FUNDIT
1 ditë
Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)
1 ditë
Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore
1 ditë
Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit
2 ditë
Kiara zbulon pamjen nga ditëlindja e Luizit (video)
2 ditë
Kiara dhe Luizi, puthje të zjarrta në pushime (foto)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit
1 ditë
Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore
1 ditë
Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)

LEXO MË SHUMË

Luizi Kiara

Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)

dea mishel

Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore

luizi kiara

Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit

luizi kiara

Kiara zbulon pamjen nga ditëlindja e Luizit (video)

Luizi Kiara

Kiara dhe Luizi, puthje të zjarrta në pushime (foto)

arbana osmani

Arbana Osmani e konfirmon, rikthehet sërish në ekran

Robert Berisha robi

Shita makinën për të paguar 7 ditë shezlonin në Jalë, Robert Berisha ironi për çmimet në jug?

rike roci

Nuk ndalet Rike Roçi/ “Ngre” temperaturat me format e saj bombastike (FOTO)

arjola demiri

Habit aktorja e njohur shqiptare: S’dal me asnjë mashkull, nëse nuk e pëlqejnë fëmijët e mi

INFO

NA NDIQ