Puna Kosovës ka mbaru, mos maltretoni popullin serb, flet politikani nga Beogradi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Teksa regjimi dhe opozita serbe shpërthejnë në antishqiptarizëm ekstrem në Parlamentin serb, i vetmi politikan serb që flet realitetin në lidhje me Kosovën është Kryetari i Republikanëve të Serbisë, Nikolla Sandulloviç.

Ai deklaroi sot : “Serbia ka kryer genocid në Kosovë, serbët shkuan dhe i vranë fëmijët e shqiptarëve, sigurisht që Shqiptarët kanë të drejtë të mos duan të jetojnë pranë serbëve “.
Duhet kurajo e madhe për të deklaruar kështu në mes të Beogradit por Nikolla Sandullovic ka mbajtur të njëjtën politikë që prej 2015 kur ka kërkuar falje në Tiranë për krimet serbe kundër shqiptarëve.

Republikanët e Kosovës dhe të Serbisë deri më tani kanë bashkëpunuar në zbardhjen e shumë çështjeve dhe sidomos mbi fatin e të zhdukurve shqiptarë një prej tyre është edhe vrasja e vëllezërve Bytyçi.
Një bashkëpunim që njeh të kaluarën dhe kërkon zbardhjen e krimeve është e vetmja platformë për një paqe të përhershme mes Shqiptarëve dhe serbëve.

Konferenca për shtyp e mbajtur në 03.02.2023 në Beograd. Kliko linkun poshtë:

https://fb.watch/ivv-BoK1ft/?mibextid=v7YzmG

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

menduh thaci

Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin.

Maksim Dimitrievski

Dimitrievski: Nuk i sulmojmë subjektet politike, zhvillojmë fushatë pozitive

ministria-e-kultures-

3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

INFO

NA NDIQ