Punë byreku paska qenë politika e shqiptarëve të Maqedonisë

INA
INA

22 Maj, 2023

Nazif Zejnullahu

Petë-petë

Punë byreku paska qenë politika e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut: ”politikanët” (lexo: byrekçinjtë) e tyre e bëjnë me gjizë dhe e shesin – si byrek me djathë.
Vazhdimisht.

Pak ta lënë kore-për-kore, menjëherë do të diktohej rrengu.

Prandaj edhe fjala opozitë do të jetë e panjohur për ta sot e 100 vjet!

(Na) rrofshin!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqiperia rama karikature

The Economist: Shqipëria nuk është më shakaja pa kripë e Ballkanit

nezir kraki

Edi Rama është një idiot, hajdut dhe despot i Shqiperisë

auto_abazoviq1598856855

Pse Dritani i solli Dritë Malit të Zi?

rron gjinovci

Propozimi i Ramës si sabotimi më i madh i Kosovës në 4 pika

sunaj-raimi

Protesta gjithëpopullore në mbrojtje të sovranitetit të Kosovës

selim ibrahimi

LSDM dhe VMRO drejt një marrëveshje për zgjedhje të shpejta, BDI pa opsion, BESA dhe ‘Grupi i Zjarrit’ në pozita të forta

adnan-azizi

BDI-në do e çojnë shqiptarët në opozitë!

skender minxhozi

Diplomati i hidhur Escobar dhe “individi” Kurti

shkelzen halimi

Injorantëve u pëlqen vetja!

INFO

NA NDIQ