Punësime në Drejtorinë e të Hyrave Publike, shumica shqiptar, çfarë kuadro kërkohen dhe rrogat

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Drejtoria e të Hyrave Publike (DHP) në Maqedoninë e Veriut ka hapur konkur për 40 punësime të reja.

Sipas njoftimit në kuadër të këtij konkursi do të punësohen shumica shqiptare, edhe ate 25 kuadro, nga katër maqedonas dhe turq, tre rom, dy serbë, një boshnjak dhe pjesëtar i një komuniteti tjetër, përcjell INA.

Kërkohen profile të ndryshme të stafit – asistent, bashkëpunëtor, nëpunës…, dhe pagat e tyre do të jenë kryesisht nga 30.037 denarë deri 33.332 denarë, edhe pse për disa punësime sigurohen të ardhura mujore pak më të ulëta, por ato vende pune janë dukshëm më të vogla.

Shpjegohet se ofrohet në përputhje me planin vjetor të institucionit që punëson, pra Drejtorisë së të Hyrave Publike.(INA)

 

Се бараат и други профили на кадри, а целиот оглас на УЈП е на следниов линк.

TË FUNDIT
2 minuta
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
4 minuta
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
16 minuta
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
37 minuta
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
48 minuta
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

22 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
9 orë
Gjykata civile SHKUP vendos: Qani Nesimi është myfti i Tetovës
1 ditë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
4 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
11 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

LEXO MË SHUMË

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

davkova vjosa osmani

Presidentja Osmani u prit në Shkup nga Davkova

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

INFO

NA NDIQ