Punëtorët e Higjienës Komunale në Shkup ndërprenë bojkotin

ina-online
ina-online

9 Korrik, 2023

Punëtorët e Ndërmarrjes Publike “Higjiena Komunale” kanë ndërprerë bojkotin e punës për një kohë të shkurtër.

Kanë nisur dy kamionë për të grumbulluar vetëm mbeturinat e Spitaleve në Shkup.

Këtë, siç thanë para kamerës së TV21 e bëjnë në shenjë solidariteti për personat e sëmurë të shtrirë në spitale.

Ata thanë se pati t’i grumbullojnë mbeturinat, do të kthehen sërish.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjimnazi Tetov-780x470

Komuna e Tetovës akuzon MASH-in: Mijëra nxënës ende nuk kanë libra

mickoski

Mickoski: Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

INFO

NA NDIQ