Punëtorët e ndërtimtarisë nga Turqia rrahin kolegët e tyre nga Shkupi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Gjatë ditës së djeshme ka pasur një konflikt fizik mes disa shtetasve të Turqisë, që po punonin në Shkup si punonjës të ndërtimtarisë dhe dy punonjësve tjerë nga Shkupi.

MPB bën të ditur se janë arrestuar shtetasit e Turqisë, të cilët sipas raportimit kanë sulmuar fizikisht dy punëtorët tjerë nga Shkupi.

“Me datë 11.01.2023 në ora 17:30 në zonën e Qendrës nga policët e SPB-Shkup janë ndaluar M.K.(33), J.K.(19), A.K.(42) dhe A.T.(36), të gjithë nga Republika e Turqisë, pas një raportimi nga Q.J.(44) dhe J.J.(22), të dy nga fshati Çiflik i Shkupit, sipas të cilëve, rreth orës 11:00 para një objekti në ndërtim në zonën e Qendrës, derisa ishin duke kryer punime ndërtimore, pas një keqkuptim, janë sulmuar fizikisht me sende të forta nga të raportuari të cilët gjithashtu po kryenin punime ndërtimore në objekt”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
2 orë
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
3 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
4 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
2 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
11 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ