Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë

Picture of INA
INA

22/06/2024

Një shtetas 56-vjeçar nga Maqedonia e Veriut me vendbanim në Wels të Austrisë, ka dashur të mbushte granulat në një makinë duke përdorur një hinkë të premten në mëngjes – por ai u zu poshtë dhe u plagos rëndë

56-vjeçari përdori një elevator për të vendosur çantën me granulat mbi hinkën 1.60 metër të lartë dhe, sipas policisë, u ngjit me elevator në hinkë për të çarë çantën, prej nga dolën të gjithë 800 kilogramët granulati i cili ra mbi të.

Kolegët e kanë vërejtur aksidentin dhe i kanë ardhur në ndihmë shtetasit të Maqedonisë së Veriut, transmeton portali Shtegu. Ata gjithashtu arritën ta lironin me lopatë – por burri u plagos rëndë dhe pasi mori ndihmën e parë u desh të dërgohej në spital me helikopter të shpëtimit.

TË FUNDIT
15 minuta
Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare
47 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
1 orë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

ME TE LEXUARA

5 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi
22 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
4 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
1 ditë
18 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Saranda Imeri1

Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

INFO

NA NDIQ