Punkti “misterioz” i policisë në Nikushtak të Kumanovës?!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Në fillimet e pandemisë në hyrje të fshatit Nikushtak të Kumanovës u vendos një punkt i policisë. U vendos dhe kurr më nuk u largua, siç ndodhi në vendbanimet tjera, njofton agjencia e lajmeve INA.

Banorët e kësaj ane thonë se, natë e ditë aty qëndron një veturë e policisë. E kjo dëshmohet edhe përmes fotos së dërguar.

” Edhe pse nuk është ndonjë gjendje e jashtëzakonshme apo gjendje lufte, punkti i policisë është aty dhe bën kontrolle rutinore për 24 orë. Në fillim ishte vendosur çkaku i kontrolleve reth pandemisë në orët policore, por tani nuk e dijmë pse akoma qne dron aty. Kjo i shqetëson banorët”, shprehet një banor i kësaj ane.
Të njëjtin mendim ndajnë edhe disa bashkëfshatarë të tij.

Por nga MPB kjo pikë kontrolli ishte vendosur që në kohën e fluksit të madh të emigrantëve ilegal, pasi që ky destinacion shfrytëzohej për trafikimin e tyre. Nga MPB nuk dihet se kur do të bëhet heqja e tij, apo do të vazhdoj të qëndrojë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ