Punonjësi i Klinikës Infektive në Shkup është infektuar nga pacientja që vdiq nga pickimi i rriqrës

ina-online
ina-online

7 Gusht, 2023

Një i punësuar në Klinikën Infektive është infektuar nga pacientja 27 vjeçe e cila vdiq si pasojë e pickimit nga rriqra, përcjell TV21. Nga Ministria e Shëndetësisë thonë se personi ka pasur kontakt direkt me pacienten e ndjerë.

“Pas konfirmimit të një rasti me ethe hemorragjike Krime-Kongo te një grua 27-vjeçare, një nga punonjëset e Klinikës për Sëmundjet Infektive dhe Gjendjet Febrile, e cila u identifikua si kontakt me rrezik të mesëm, shfaqi simptoma në ditën e nëntë të survejimit, dhe sipas rezultateve të marra, është konstatuar si rast pozitiv me ethe hemorragjike kongo-krime”, thonë nga MSH.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ