Punonjësit e Postës së Maqedonisë sot do të mbajnë protestë dy orëshe për pagat e vonuara

INA
INA

18/03/2024

Punonjësit e Postës së Maqedonisë kanë paralajmëruar një protestë për ditën e sotme, duke kërkuar që të adresohen çështjet e pagave të vonuara dhe kushtet e punës. Protesta do të zhvillohet para selisë qendrore dhe degëve të Postës, me qëllim të tërheqjes së vëmendjes ndaj situatës së vështirë financiare dhe organizative brenda kompanisë.

Sindikata e Postës ka shprehur shqetësimin e thellë të punonjësve për të ardhmen e tyre dhe të institucionit, duke theksuar nevojën për masa urgjente për të siguruar stabilitetin e tyre ekonomik dhe të kompanisë. Ata akuzojnë menaxhmentin për mungesë të komunikimit dhe mosrespektim të të drejtave të punës, duke sjellë punonjësit në një gjendje të pasigurt dhe të vështirë.

Në deklaratën e tyre, punonjësit e Postës pohojnë se janë të vendosur të vazhdojnë me veprimet e tyre protestuese derisa të dëgjohen dhe të merren masa konkrete. Një konferencë për media është planifikuar të mbahet pas përfundimit të protestës për të informuar opinionin publik mbi zhvillimet dhe hapat e mëtejshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni po…

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

menduh thaci

Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin.

INFO

NA NDIQ