Pushimet në Greqi sivjet shtrenjtohen për 20-30%

ina-online
ina-online

23/02/2024

Sipas kreut të administratës turistike greke, Miltiadis Nikolaou, çmimet e aranzhimeve turistike për Greqinë këtë vit janë më të larta nga 20 deri në 30 për qind krahasuar me vitet e mëparshme.

“Për ata që planifikojnë një udhëtim si shembull në Halkidiki, është e rëndësishme të theksohet se, sipas vlerësimeve, për një familje me katër anëtarë, kostoja ditore e qëndrimit do të jetë rreth 40 deri në 50 euro”, tha kreu i Autoritetit Grek të Turizmit. , Miltiadis Nicolaou për B92.net.

Kreu i administratës greke të turizmit theksoi gjithashtu rëndësinë e prenotimeve të hershme: “Duke pasur parasysh interesin e shtuar, këshillojmë të gjithë që të rezervojnë aranzhimet e tyre sa më shpejt që të jetë e mundur për të siguruar akomodimin me çmimet më të mira dhe për të shmangur çdo surprizë të pakëndshme”.

Duhet theksuar se këtë vit për shkak të rritjes së frikës nga rrëshqitjet e tokës, plazhi i mirënjohur Navagio në Zakynthos, do të jetë i mbyllur për vizitorët. Ky vendim u mor si një masë paraprake për të garantuar sigurinë e turistëve, që do të thotë se shumë do t’u mohohet mundësia për të shijuar një nga monumentet më të njohura të Greqisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ