Pushimi dimëror të zgjatet edhe për dy javë, e më pas fëmijët të shkojnë në shkollë pa maska

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Mikrobiologu Nikolla Panovski është pro vazhdimit të pushimit dimëror në shkollat e Maqedonisë.

Ai këtë propozim e ka dhënë pasu që është rritur numri i të infektuarve me koronavirus këto ditë.

“Pushimi dimëror i nxënësve të zgjatet për dy javë dhe më pas fëmijët të shkojnë në shkollë pa maska”, tha prof. Dr Nikolla Panovski për Kanal 5.

Sipas tij, edhe periudha e izolimit duhet të shkurtohet. Panovski thotë se të parët si vend duhet t’i heqim certifikatat, sepse edhe të imunizuarit përhapin koronavirusin.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë kryer 7123 analiza, si dhe janë regjistruar 1822 raste të reja me KOVID-19.

Mikrobiologu Nikolla Panovski
TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

xhezair shaqiri hoxha

Pse po e kritikoj BDI-në?

kandidatet per president

Çfarë thanë kandidatët për president në tubimet përmbyllëse

inbound3994869811358016224

Specializantët: Ne nuk duam të ikim, ju po na dëboni

INFO

NA NDIQ