Putin largohet nga Rusia për herë të parë në këtë vit

ina-online
ina-online

12/10/2023

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në Republikën e Azisë Qendrore të Kirgistanit mëngjesin e sotëm.

Kjo është vizita e tij e parë e huaj këtë vit dhe gjithashtu hera e parë që shefi i Kremlinit largohet nga Rusia që kur Gjykata Penale Botërore në Hagë lëshoi ​​urdhër-arrestin.

Udhëheqësi i Kremlinit planifikon të mbajë një sërë takimesh dypalëshe në Kirgistan dhe gjithashtu të marrë pjesë në samitin e Komonuelthit të Shteteve të Pavarura (CIS), në të cilin ish-republikat sovjetike punojnë së bashku.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ukraine-sulm-2

Rusia sulmon me dronë dhe raketa Ukrainën

biden

A po ndryshon qëndrim SHBA për luftën në Gaza? Biden ‘mesazh’ të fortë Izraelit

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Raportohet për helmimin e gruas së udhëheqësit të inteligjencës së Ukrainës

lavrov

Lavrov: Do të vij në Shkup për takimin e OSBE-së, nëse Bullgaria hap hapësirën ajrore

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Lufta në Ukrainë do të marr fund, zbulon një burim i CIA-s

anijet-det

Cisterna izraelite rrëmbehet në brigjet e Jemenit

wagner rusi

Një mobilizim i dytë? Rusia ka problem me ushtarët në Ukrainë

gomat

Gjermania vendosi: Ndalohen gomat M+S

zelenski

Zelensky kërkon rizgjedhjen, por a mund të votojë Ukraina?

INFO

NA NDIQ