Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

INA
INA

06/12/2023

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbërritur sot në Abu Dhabi, kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku do të takohet me presidentin Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

Pritet që Putin dhe Al Nahyan të diskutojnë për gjendjen dhe perspektivat për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve. Ata gjithashtu pritet të diskutojnë edhe çështjet aktuale ndërkombëtare, ku në fokus pritet të jetë gjendja në rajonin e Lindjes së Mesme.

Ky do të jetë takimi i dytë i liderëve këtë vit, i pari u mbajt në qershor, në margjinat e Forumit Ekonomik Ndërkombëtar në Shën Petersburg.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Tramp: Navalni ishte guximtar, por nuk duhet të kthehej në Rusi

German Foreign Minister Annalena Baerbock speaks during a news conference following a meeting with her Polish and French counterparts in Lodz, Poland March 1, 2022. Tomasz Stanczak/Agencja Wyborcza.pl via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Takimi i G20-ës në Brazil, Baerbock: Bota nuk e harron se çfarë ka bërë Putini

izrael tel aviv gaza

Izraeli humbi 25 miliardë dollarë në tre muaj! Sa do të kushtojë lufta në Gaza?

Aleksej Navalny

Ekipi i Alexei Navalny: Trupi i tij do të mbahet edhe dy javë për analiza kimike

dergesat port kontejner

Dërgesat nga Aliexpress dhe kompanitë e tjera aziatike drejt Evropës do t’i paguani 400 herë më shtrenjtë, ja përse?

david cameron

“Çfarë bëri Putini ishte e tmerrshme”,Cameron pas vdekjes së Navalnyt do ketë pasoja

Lufthansa

Lufthansa sërish anulon disa fluturime

Xhozef Joseph Borell

Shefi i diplomacisë së BE-së: Palestinezët po përballen me dhunë në rritje

shtepia e Bardhe-usa

FOTO/ Si një 20-vjeçar vodhi një helikopter ushtarak dhe e uli në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë, 50 vjet më parë

INFO

NA NDIQ