Putin shkarkon zv.ministrat e Mbrojtjes të Rusisë, emëron kushërirën e tij (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin raportohet se ka shkarkuar katër zëvendësministra të Mbrojtjes.

Sipas mediave të huaja që citojnë deklaratat e Kremlinit, Nikolay Pankov, Ruslan Tsalikov, Tatyana Shevtsova dhe Pavel Popov janë liruar të gjithë nga detyra e zv.ministrave.

Po ashtu, raportet sugjerojnë se kushërira e Putinit, Anna Tsivileva, tani është bërë zëvendësministre e Mbrojtjes.

Putin ka emëruar Anna Tsivileva, për të cilën mediat ruse thonë se është vajza e kushëririt të Presidentit, si zëvendësministre e Mbrojtjes.

Leonid Gornin, zëvendësministër i Financave, do të jetë zëvendësministër i parë i Mbrojtjes nën ministrin e Mbrojtjes Andrei Belousov.

Pavel Fradkov, djali i ish-kryeministrit Mikhail Fradkov, u emërua gjithashtu zëvendësministër i Mbrojtjes, së bashku me Oleg Savelyev./Euronews

 

TË FUNDIT
1 ditë
A është e mundur që ‘Simpsons’ parashikuan kandidaturën e Kamala Harris? Ky është një episod nga viti 2000
2 ditë
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
2 ditë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
2 ditë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
2 ditë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
A është e mundur që ‘Simpsons’ parashikuan kandidaturën e Kamala Harris? Ky është një episod nga viti 2000

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

A është e mundur që ‘Simpsons’ parashikuan kandidaturën e Kamala Harris? Ky është një episod nga viti 2000

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

Kamala Harris

Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

BIDEN TRUMP

Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje

INFO

NA NDIQ