Qamili: Nuk na mjafton vetëm Tetova, ndryshimin do ta sjellim edhe në nivel qëndror

INA
INA

28/05/2023

Para një numri të madh të pranishmish, UD kryetari i forumit rinor të Lëvizjes BESA, Albi Qamili ka theksuar se rinia e BESËS me një përkushtim të jashtëzakonshëm ka qenë motori i ndryshimit në Tetovë.

Ai tha se me të njejtin motiv, rinia duhet tia vë prirotet vetes që ndryshimin pos në Tetovë ta sjell edhe në nivel qëndror.

“Para vetes kishim një ideal madhështor, të pastër dhe fisnik për të cilin vullneti per tia arritur rritjet dita ditës. Këtë ideal të pastër e njohën edhe shumë të rinjë, andaj çdo ditë ata bashkohehsin me Lëvijen Besa, me profesor Bilall Kasami për të arrit deri tek ajo që të gjithë e donin, ndryshimi i pushteti që shkatërroi çdo vlerë që kishte Tetova e bukur. Andaj sot para jush dua ti vendos qëllim vetvetes që me fitoren e Tetovës ne nuk duhet të vetëmjaftohemi dhe se ndryshimin shumë shpejt duhet ta sjellim edhe në nivel nacional”, tha Qamili para të pranishmëve.

Kujtojmë që sonte Forumi Rinor i Lëvizjes BESA është duke mbajtur konventën themeluese të degës rajonale në Tetovë, ku do të zgjidhet kryetari dhe kuvendi i rinisë së Tetovës me rrethinë./Zyrtare.net

https://m.facebook.com/levizjabesa.mk/videos/995790115112609/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ