Që të shmanget kaosi, letërnjoftimet do të dërgohen në adresën e Qytetarëve

INA
INA

26/01/2024

Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup ka njoftuar qytetarët se është nisur zbatimi i pilot projektit për dërgimin e letërnjoftimeve dhe patentë shoferëve në adresat e tyre të shtëpisë përmes komisariateve të policisë. Ky projekt synon të lehtësojë dhe të përshpejtë procesin e ndërrimit të dokumenteve personale, duke filluar ekskluzivisht në territorin e Shkupit.

Në një njoftim të veçantë, MPB gjithashtu ka bërë të ditur se të shtunën, më datë 27 janar 2024, sportelet për lëshimin e dokumenteve të gatshme do të jenë të hapura në objektet në Beko dhe RTVM, duke filluar nga ora 08:00 deri në orën 16:00.

Këto masa synojnë të sigurojnë që qytetarët të kenë mundësinë për të marrë dokumentacionin e tyre me lehtësi dhe në një kohë sa më të shkurtër. MPB inkurajon qytetarët të përfitojnë nga ky shërbim për të lehtësuar çështjet e tyre administrative.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ